ntm24 » Rodzaje bólu » Bóle menstruacyjne

Bóle menstruacyjne

Bóle menstruacyjne to dolegliwość, która każdego miesiąca staje się udziałem wielu kobiet. Od kilku do kilkunastu procent Pań, cierpi tak bardzo, że bóle uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie.

 

Bóle powstają na skutek oczyszczania się macicy – gdy nie doszło do zapłodnienia, niepotrzebna śluzówka macicy musi zostać usunięta, aby cały cykl miesiączkowy rozpoczął się od nowa. Proces ten jest nieodłącznym elementem płodności kobiety.Lekki ruch, ciepłe kompresy, specjalna dieta – mogą w pewnym stopniu złagodzić dolegliwości menstruacyjne, jednakże nie dla wszystkich kobiet będzie to wystarczająca ulga w bólu. Zażywanie tabletek przeciwbólowych także nie jest rozwiązaniem do końca polecanym – zbyt duża dawka leku może mocno obciążyć wątrobę, a przy zażywaniu kilku specyfików łatwo o przekroczenie powszechnie przyjętej za bezpieczną dawki. W dodatku – jak każdy lek, także leki przeciwbólowe niosą ze sobą ryzyko skutków ubocznych, dość poważnych w konsekwencjach.

Alternatywną metodą łagodzenia bólów menstruacyjnych jest elektrostymulacja za pomocą urządzenia medycznego do elektrostymulacji DoloBravo.

 

TENS – czyli przezskórna elektrostymulacja nerwów działa na dwa sposoby. Po pierwsze blokuje impuls nerwowy niosący informację o bólu do mózgu, jednakże nie uszkadza struktury nerwów - impulsy o wysokiej częstotliwości po prostu uniemożliwiają dotarcie sygnałów o bólu do kory mózgowej. Z kolei zaś impulsy o niskiej częstotliwości lub krótkie uderzenia (BURST) stymulują wydzielanie beta-endorfin, które mają działanie przeciwbólowe i powodują przyjemne odczucia.

 

Więcej na temat: Tens - terapia przeciwbólowa

 

Dzięki zastosowaniu elektrostymulatora DoloBravo czy MyoBravo, w ciągu kilkunastu minut możemy pozbyć się bólu menstruacyjnego w sposób prosty, bezpieczny i zdrowy.

 

Zamiast zatem zaopatrywać się w stos pigułek każdego miesiąca, warto dokonać jednorazowego zakupu urządzenia medycznego jakim jest stymulator DoloBravo czy MyoBravo. Terapia za pomocą elektrostymulacji jest całkowicie bezpieczna, przynosi szybką ulgę, a samo urządzenie można stosować przez wiele lat. W dodatku urządzenia mają wiele różnych programów, dzięki którym można wykorzystywać terapię za pomocą elektrostymulacji także do innych celów jak np. do masaży relaksacyjnych czy walki z cellulitem.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie? Zobacz PORÓWNANIE.


Przeczytaj także: